API Delevan 1331-151J
1331-151J picture photo
Mfg. Part Number
1331-151J
Brief Description
FIXED IND 150NH 610MA 120 MOHM
Datasheet Download
1331-151J.pdf
Availability of 1331-151J
QUANTITY
1331-151J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1331-151J
Internal Part NumberEIS-1331-151J
Material - CoreIron
Inductance150nH
Tolerance±5%
Current Rating610mA
Current - Saturation610mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant415MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1331-151J
Related Links1331, 1331-151J Datasheet, API Delevan Distributor
1331-151J Details Description
Related parts for 1331-151J
CONN PIN 24-26AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PWR SUP 12V 5W .45A datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC CLK SOURCE DVD/MPEG 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/1.8V 0.2A 6WSON datasheet.pdf
RES 133 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf