API Delevan 1331R-391J
1331R-391J picture photo
Mfg. Part Number
1331R-391J
Brief Description
FIXED IND 390NH 485MA 190 MOHM
Datasheet Download
1331R-391J.pdf
Availability of 1331R-391J
QUANTITY
1331R-391J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1331R-391J
Internal Part NumberEIS-1331R-391J
FamilyFixed Inductors
Series1331R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance390nH
Tolerance±5%
Current Rating485mA
Current - Saturation485mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant230MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1331R-391J
Related Links1331R, 1331R-391J Datasheet, API Delevan Distributor
1331R-391J Details Description
Related parts for 1331R-391J
CAP CER 180PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
FRONT PROTECT COVER FOR SF4A datasheet.pdf
TPLI 230 A1 8" X 8" datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.22UF RADIAL datasheet.pdf
PCI EXP 2.3L 64 POS BLK 15U datasheet.pdf