Amphenol RF 135111-03-M0.50
135111-03-M0.50 picture photo
Mfg. Part Number
135111-03-M0.50
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
SMA STRT PLG-RA PLG RG-316DB .5M
Datasheet Download
135111-03-M0.50.pdf
Availability of 135111-03-M0.50
QUANTITY
135111-03-M0.50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 135111-03-M0.50
Internal Part NumberEIS-135111-03-M0.50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesSMA
GenderFemale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Female Jack
2nd ConnectorSMA Male Plug, Right Angle
Length19.7" (500.0mm)
Cable TypeRG-316 DS
Impedance50 Ohm
Frequency - Max3GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)135111-03-M0.50
Related Links135111-, 135111-03-M0.50 Datasheet, Amphenol RF Distributor
135111-03-M0.50 Details Description
Related parts for 135111-03-M0.50
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DUAL UART 64BYTE 48LQFP datasheet.pdf
CARD EDGE 144PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
SENS 3000PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
RES 291K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 2.6A 43 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A 6WSON datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf