3M 1400-3/4X60FT
1400-3/4X60FT picture photo
Mfg. Part Number
1400-3/4X60FT
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
ECON TAPE 3/4"X60FT 1.5 VINYL TA
Datasheet Download
1400-3/4X60FT.pdf
Availability of 1400-3/4X60FT
QUANTITY
1400-3/4X60FT Order Process
Ship out your order
Specifications of 1400-3/4X60FT
Internal Part NumberEIS-1400-3/4X60FT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1400-3/4X60FT
Related Links1400-3, 1400-3/4X60FT Datasheet, 3M Distributor
1400-3/4X60FT Details Description
Related parts for 1400-3/4X60FT
BOX ABS BLACK 1.97"L X 1.38"W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 375 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf