E-T-A 1410-L110-L1F1-S01-1.5A
1410-L110-L1F1-S01-1.5A picture photo
Mfg. Part Number
1410-L110-L1F1-S01-1.5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
1410-L110-L1F1-S01-1.5A.pdf
Availability of 1410-L110-L1F1-S01-1.5A
QUANTITY
1410-L110-L1F1-S01-1.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1410-L110-L1F1-S01-1.5A
Internal Part NumberEIS-1410-L110-L1F1-S01-1.5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product1410-L110 Series Thermal PCB-Mount Circuit Breakers
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series1410-L1
Breaker TypeThermal
Current Rating1.5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePCB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1410-L110-L1F1-S01-1.5A
Related Links1410-L110-L, 1410-L110-L1F1-S01-1.5A Datasheet, E-T-A Distributor
1410-L110-L1F1-S01-1.5A Details Description
Related parts for 1410-L110-L1F1-S01-1.5A
RES SMD 430K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 2GBIT 168BGA datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG NATURAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
BOARD DEMO 25MSPS LTC2263-14 datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TACHOMETER LED 5 CHAR 24V PNL MT datasheet.pdf
M1000 SIG HDR ST datasheet.pdf
IC MCU ARM 16KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf