E-T-A 1410-L110-L1F1-S01-1.8A
1410-L110-L1F1-S01-1.8A picture photo
Mfg. Part Number
1410-L110-L1F1-S01-1.8A
Brief Description
CIR BRKR THRM 1.8A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
1410-L110-L1F1-S01-1.8A.pdf
Availability of 1410-L110-L1F1-S01-1.8A
QUANTITY
1410-L110-L1F1-S01-1.8A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1410-L110-L1F1-S01-1.8A
Internal Part NumberEIS-1410-L110-L1F1-S01-1.8A
Breaker TypeThermal
Current Rating1.8A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1410-L110-L1F1-S01-1.8A
Related Links1410-L110-L, 1410-L110-L1F1-S01-1.8A Datasheet, E-T-A Distributor
1410-L110-L1F1-S01-1.8A Details Description
Related parts for 1410-L110-L1F1-S01-1.8A
IC 8051 MCU 64K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF HI/LOW SIDE 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100X.200 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 3.81MM datasheet.pdf
OSC SO 532.000MHZ SINE WAVE SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SM06-SLER6022LSSAC REPLACE LID datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A datasheet.pdf