3M 14150-EZBB-050-0LC
14150-EZBB-050-0LC picture photo
Mfg. Part Number
14150-EZBB-050-0LC
Manufacturer
Product Category
D-Shaped, Centronics Cables
Brief Description
CABLE ASSY MDR 50POS M-M 0.5M
Datasheet Download
14150-EZBB-050-0LC.pdf
Availability of 14150-EZBB-050-0LC
QUANTITY
14150-EZBB-050-0LC Order Process
Ship out your order
Specifications of 14150-EZBB-050-0LC
Internal Part NumberEIS-14150-EZBB-050-0LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMDR Connectors
PCN Design/Specification14150-EZBB-xxx Plastic Shell 13/Oct/2011
Standard Package20
Category Cable Assemblies
FamilyD-Shaped, Centronics Cables
SeriesMini D Ribbon (MDR)
ConfigurationCentronics 50 pos Male to Male
Length1.64' (500.00mm)
Cable TypeRound, Beige
ShieldingShielded
StyleBidirectional
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)14150-EZBB-050-0LC
Related Links14150-EZB, 14150-EZBB-050-0LC Datasheet, 3M Distributor
14150-EZBB-050-0LC Details Description
Related parts for 14150-EZBB-050-0LC
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HDR 34POS R/A NO LATCH 10AU datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A SOT23-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 20.5A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
M4 0.8MM PW NPN NO datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A DO214AA datasheet.pdf