| Internal Part Number | EIS-1418N4S16CR6 | |
| Featured Product | Customize Your Enclosure | |
| 3D Model | 1418N4S16CR6.stp1418N4S16CR6.dxf | |
| Size / Dimension | 16.000" L x 20.000" W (406.40mm x 508.00mm) | |
| Height | 6.000" (152.40mm) | |
| Area (L x W) | 320" (2065cm) | |