Switchcraft Inc. 14281-18SG-3ES
14281-18SG-3ES picture photo
Mfg. Part Number
14281-18SG-3ES
Brief Description
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT
Datasheet Download
14281-18SG-3ES.pdf
Availability of 14281-18SG-3ES
QUANTITY
14281-18SG-3ES Order Process
Ship out your order
Specifications of 14281-18SG-3ES
Internal Part NumberEIS-14281-18SG-3ES
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions18
TerminationSolder
Fastening TypeBayonet Lock
Current Rating-
Voltage - Rated600V
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)14281-18SG-3ES
Related Links14281-1, 14281-18SG-3ES Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
14281-18SG-3ES Details Description
Related parts for 14281-18SG-3ES
CAP TANT 47UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 540W PLUS247 datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 50V 10% BP 1210 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
LED 3535 BLU 455NM 700MA HP SMD datasheet.pdf