Switchcraft Inc. 14281-18SGT-300
14281-18SGT-300 picture photo
Mfg. Part Number
14281-18SGT-300
Brief Description
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT
Datasheet Download
14281-18SGT-300.pdf
Availability of 14281-18SGT-300
QUANTITY
14281-18SGT-300 Order Process
Ship out your order
Specifications of 14281-18SGT-300
Internal Part NumberEIS-14281-18SGT-300
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions18
TerminationSolder
Fastening TypeThreaded
Current Rating-
Voltage - Rated600V
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)14281-18SGT-300
Related Links14281-1, 14281-18SGT-300 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
14281-18SGT-300 Details Description
Related parts for 14281-18SGT-300
HANDLE INSTR OCAL 6"DIA ALUM datasheet.pdf
CER RESONATOR 5MHZ SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 400MHZ 20SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC QC 12VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 2.5A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf