| Internal Part Number | EIS-1447AB10 | |
| Featured Product | Customize Your Enclosure | |
| 3D Model | 1447AB10.stp1447AB10.dxf | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Boxes, Enclosures, Racks | |
| Family | Boxes | |
| Series | 1447A | |
| Container Type | Box | |
| Size / Dimension | 24.000" L x 21.380" W (609.60mm x 543.05mm) | |
| Height | 10.000" (254.00mm) | |
| Area (L x W) | 513" (3310cm) | |