| Internal Part Number | EIS-1447AL12 | |
| Featured Product | Customize Your Enclosure | |
| 3D Model | 1447AL12.stp1447AL12.dxf | |
| Family | Boxes | |
| Series | 1447A | |
| Container Type | Box | |
| Size / Dimension | 60.000" L x 37.380" W (1524.00mm x 949.45mm) | |
| Height | 12.000" (304.80mm) | |
| Area (L x W) | 2243" (1.447m) | |