| Internal Part Number | EIS-1447SH10 | |
| Featured Product | Customize Your Enclosure | |
| 3D Model | 1447SH10.stp1447SH10.dxf | |
| Family | Boxes | |
| Series | 1447S | |
| Container Type | Box | |
| Size / Dimension | 42.000" L x 31.380" W (1066.80mm x 797.05mm) | |
| Height | 10.000" (254.00mm) | |
| Area (L x W) | 1318" (8503cm) | |