Hammond Manufacturing 1481WSSDH1612
1481WSSDH1612 picture photo
Mfg. Part Number
1481WSSDH1612
Manufacturer
Product Category
Box Components
Brief Description
WINDOW DEEP HINGE 14.19X8.14"
Datasheet Download
1481WSSDH1612.pdf
Availability of 1481WSSDH1612
QUANTITY
1481WSSDH1612 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1481WSSDH1612
Internal Part NumberEIS-1481WSSDH1612
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCustomize Your Enclosure
3D Model1481WSSDH1612.stp1481WSSDH1612.dxf
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBox Components
Series1481
TypeWindow Kit
Features-
For Use With/Related ProductsEnclosures
Size / Dimension14.190" L x 8.140" W x 2.750" H (360.43mm x 206.76mm x 69.85mm)
ColorNatural
MaterialMetal, Stainless Steel
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1481WSSDH1612
Related Links1481WS, 1481WSSDH1612 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
1481WSSDH1612 Details Description
Related parts for 1481WSSDH1612
RES SMD 4.53KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 15POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
4 POSITION HDM PWR MOD TOOL datasheet.pdf
RES 61.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SRL 20TSSOP datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 0.022 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf