Hammond Manufacturing 1487CB60
1487CB60 picture photo
Mfg. Part Number
1487CB60
Manufacturer
Product Category
Wire Ducts, Raceways
Brief Description
WIREWAY 60" LONG PARTITION 4X4"
Datasheet Download
1487CB60.pdf
Availability of 1487CB60
QUANTITY
1487CB60 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1487CB60
Internal Part NumberEIS-1487CB60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model1487CB60.stp1487CB60.dxf
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyWire Ducts, Raceways
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1487CB60
Related Links1487, 1487CB60 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
1487CB60 Details Description
Related parts for 1487CB60
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
MICROFIT BMI RA DR HDR 30AU 6CKT datasheet.pdf
RES 114K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf