Hammond Manufacturing 1487EB60
1487EB60 picture photo
Mfg. Part Number
1487EB60
Manufacturer
Product Category
Wire Ducts, Raceways
Brief Description
WIREWAY 60" LONG PARTITION 8X8"
Datasheet Download
1487EB60.pdf
Availability of 1487EB60
QUANTITY
1487EB60 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1487EB60
Internal Part NumberEIS-1487EB60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model1487EB60.stp1487EB60.dxf
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyWire Ducts, Raceways
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1487EB60
Related Links1487, 1487EB60 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
1487EB60 Details Description
Related parts for 1487EB60
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 38POS R/A datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CONNECTION SF4-AH 200MM datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 72VFQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf