3M 14T36-SZ6B-500-0HC
14T36-SZ6B-500-0HC picture photo
Mfg. Part Number
14T36-SZ6B-500-0HC
Manufacturer
Product Category
D-Shaped, Centronics Cables
Brief Description
CABLE ASSY 36POS MDR-MDR PLUG 5M
Datasheet Download
14T36-SZ6B-500-0HC.pdf
Availability of 14T36-SZ6B-500-0HC
QUANTITY
14T36-SZ6B-500-0HC Order Process
Ship out your order
Specifications of 14T36-SZ6B-500-0HC
Internal Part NumberEIS-14T36-SZ6B-500-0HC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInterconnect Solutions for LVDS Applications
Featured ProductMDR Connectors
Mini D Ribbon (MDR) Cable Assembly
Standard Package5
Category Cable Assemblies
FamilyD-Shaped, Centronics Cables
SeriesMini D Ribbon (MDR)
ConfigurationCentronics 36 pos Male to Male
Length16.40' (5.0m)
Cable TypeRound, Beige
ShieldingShielded
StyleBidirectional
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)14T36-SZ6B-500-0HC
Related Links14T36-SZ6, 14T36-SZ6B-500-0HC Datasheet, 3M Distributor
14T36-SZ6B-500-0HC Details Description
Related parts for 14T36-SZ6B-500-0HC
CONN HEADER RTANG 15POS .100 TIN datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
DUAL LOADED,CLOSED ENDS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 45V datasheet.pdf
IC SBC LIN 5.0V 32HTSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf