Preci-Dip 150-V3-310-00-106101
150-V3-310-00-106101 picture photo
Mfg. Part Number
150-V3-310-00-106101
Brief Description
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM
Datasheet Download
150-V3-310-00-106101.pdf
Availability of 150-V3-310-00-106101
QUANTITY
150-V3-310-00-106101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 150-V3-310-00-106101
Internal Part NumberEIS-150-V3-310-00-106101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package378
Contact TypeMale Pin
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.300" (7.62mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)150-V3-310-00-106101
Related Links150-V3-310, 150-V3-310-00-106101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
150-V3-310-00-106101 Details Description
Related parts for 150-V3-310-00-106101
RES 0.2 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.1A SC82AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf