3M 150210-2000-RB-WB
150210-2000-RB-WB picture photo
Mfg. Part Number
150210-2000-RB-WB
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
150210-2000-RB-WB.pdf
Availability of 150210-2000-RB-WB
QUANTITY
150210-2000-RB-WB Order Process
Ship out your order
Specifications of 150210-2000-RB-WB
Internal Part NumberEIS-150210-2000-RB-WB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification1502/1532 Series Insulator 3/Jun/2010
Standard Package650
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series1502
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)150210-2000-RB-WB
Related Links150210-2, 150210-2000-RB-WB Datasheet, 3M Distributor
150210-2000-RB-WB Details Description
Related parts for 150210-2000-RB-WB
BATTERY PACK NIMH 7.2V 1150 MAH datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24SSOP datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 58NH 65A 0.17 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .254M 4POS datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf