3M 150216-2000-RB
150216-2000-RB picture photo
Mfg. Part Number
150216-2000-RB
Brief Description
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
150216-2000-RB.pdf
Availability of 150216-2000-RB
QUANTITY
150216-2000-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 150216-2000-RB
Internal Part NumberEIS-150216-2000-RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification1502/1532 Series Insulator 3/Jun/2010
Standard Package238
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)150216-2000-RB
Related Links150216-, 150216-2000-RB Datasheet, 3M Distributor
150216-2000-RB Details Description
Related parts for 150216-2000-RB
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
IC VOLT MONITR SGL 2.32V SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 5PDT datasheet.pdf
LED REFLECTOR 4" WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
IC SRAM 18MB 250MHZ 165BGA datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
ASSY RECT 15A 400V FAST REC datasheet.pdf