Cornell Dubilier Electronics 150332K630BB
150332K630BB picture photo
Mfg. Part Number
150332K630BB
Brief Description
CAP FILM 3300PF 10% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
150332K630BB.pdf
Availability of 150332K630BB
QUANTITY
150332K630BB Order Process
Ship out your order
Specifications of 150332K630BB
Internal Part NumberEIS-150332K630BB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)150332K630BB
Related Links150332, 150332K630BB Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
150332K630BB Details Description
Related parts for 150332K630BB
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
TERM TURRET SNGL GEB 13.125" L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
STEEL LEAD CAR datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 18POS STR GOLD datasheet.pdf
FO D SUB 15 POLE MALE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf