Visual Communications Company, LLC 1512145UY3
1512145UY3 picture photo
Mfg. Part Number
1512145UY3
Manufacturer
Product Category
LEDs - Lamp Replacements
Brief Description
LED MIDGET GROOVE T1-3/4 28V YEL
Datasheet Download
1512145UY3.pdf
Availability of 1512145UY3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
1512145UY3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1512145UY3
Internal Part NumberEIS-1512145UY3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Lamp Replacements
Series-
Can Replace LampsMultiple Midget Groove Base Lamps
Size / DimensionT - 1 3/4
Wavelength587nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)28V
Base TypeMidget Groove
ColorYellow
Millicandela Rating280mcd
ConfigurationSingle
ApplicationsIncandescent Replacements, Indicator Lights
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1512145UY3
Related Links15121, 1512145UY3 Datasheet, Visual Communications Company, LLC Distributor
1512145UY3 Details Description
Related parts for 1512145UY3
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 5.9UH SMD datasheet.pdf
2A 8 LEAD SOIC DUAL NON INVERTIN datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 950MA 110 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CABLE 2POS datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CABLE SKT datasheet.pdf
254 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf