3M 153216-2000-RB-WB
153216-2000-RB-WB picture photo
Mfg. Part Number
153216-2000-RB-WB
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
153216-2000-RB-WB.pdf
Availability of 153216-2000-RB-WB
QUANTITY
153216-2000-RB-WB Order Process
Ship out your order
Specifications of 153216-2000-RB-WB
Internal Part NumberEIS-153216-2000-RB-WB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series1532
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Bottom or Top Entry
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)153216-2000-RB-WB
Related Links153216-2, 153216-2000-RB-WB Datasheet, 3M Distributor
153216-2000-RB-WB Details Description
Related parts for 153216-2000-RB-WB
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 12V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 3.5NS 256FTBGA datasheet.pdf
LIMIT SWITCH INDUSTRIAL 125V datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 23POS STR TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EMOW SILSD MON STR PSA datasheet.pdf
ADAPTER - M50 TO PG36 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 5W 0505 datasheet.pdf