Johanson Technology Inc. 1550BL15A0075E
1550BL15A0075E picture photo
Mfg. Part Number
1550BL15A0075E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
RF BALUN 1:0.75 EIA 1.55GHZ 0805
Datasheet Download
1550BL15A0075E.pdf
Availability of 1550BL15A0075E
QUANTITY
1550BL15A0075E Order Process
Ship out your order
Specifications of 1550BL15A0075E
Internal Part NumberEIS-1550BL15A0075E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range950MHz ~ 2.15GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced75 / 75 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)1.5dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1550BL15A0075E
Related Links1550BL1, 1550BL15A0075E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
1550BL15A0075E Details Description
Related parts for 1550BL15A0075E
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 0804 datasheet.pdf
PWR MOD 2.8MM SNGL FUSED SNAP IN datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC SMC datasheet.pdf
CONN MINI WIRE TRAP 6POS R/A 2MM datasheet.pdf
LIMIT SWITCH 2NC 2NO DPDT SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 41.66MM PANEL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf