| Internal Part Number | EIS-1554V2CLLID | |
| Featured Product | Customize Your Enclosure | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Boxes, Enclosures, Racks | |
| Family | Box Components | |
| Series | 1554 | |
| Type | Cover, Lid | |
| Features | - | |
| For Use With/Related Products | 1554, 1555 Series | |
| Size / Dimension | 9.449" L x 6.299" W (240.00mm x 159.99mm) | |
| Color | Clear | |
| Material | Plastic, Polycarbonate | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 1554V2CLLID | |
| Related Links | 1554V, 1554V2CLLID Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor | |