Murata Electronics North America 1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J
1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J picture photo
Mfg. Part Number
1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J.pdf
Availability of 1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J
Internal Part NumberEIS-1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J today.
Series1575.4MHZ/F6CP-1G
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3 3MM
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links1575.4MHZ/F6CP, 1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J Details Description
Related parts for 1575.4MHZ/F6CP-1G5754-DS20S-J
CONN SPRING 18POS DUAL .177 PCB datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 3.5MM datasheet.pdf
EMI FILTER 4000PF PI TYPE datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 10.03MM datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
POT SLIDE 100K OHM .2W 30MM datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 3.3K OHM 20SOIC datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf