Hammond Manufacturing 1589H70G124
1589H70G124 picture photo
Mfg. Part Number
1589H70G124
Brief Description
POWER STRIP 70" 20A 24OUT 15'
Datasheet Download
1589H70G124.pdf
Availability of 1589H70G124
QUANTITY
1589H70G124 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1589H70G124
Internal Part NumberEIS-1589H70G124
Mounting TypeBench, Rack, Wall
AC Outlets24
Energy-
Cord Length15' (4.57m)
Connector - AC OutputNEMA 5-20R
Current - Max20A
Voltage - Input120V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1589H70G124
Related Links1589H, 1589H70G124 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
1589H70G124 Details Description
Related parts for 1589H70G124
VELOSTAT CONDUCT BAG 6X10" 100PK datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC DO204AC datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 51POS PIN 36" WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 220PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 38TSSOP datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 640MA 120 MOHM datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
TV 18C 14#22D 4#8(TWINAX) SKT datasheet.pdf
1100UF 30V 19.3X67.1 85C AXI datasheet.pdf