ON Semiconductor 15C01SS-TL-E
15C01SS-TL-E picture photo
Mfg. Part Number
15C01SS-TL-E
Brief Description
TRANS NPN 15V 0.6A SSFP
Datasheet Download
15C01SS-TL-E.pdf
Availability of 15C01SS-TL-E
QUANTITY
15C01SS-TL-E Order Process
Ship out your order
Specifications of 15C01SS-TL-E
Internal Part NumberEIS-15C01SS-TL-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Transistor TypeNPN
Current - Collector (Ic) (Max)600mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)15V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic300mV @ 10mA, 200mA
Current - Collector Cutoff (Max)100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce300 @ 10mA, 2V
Power - Max200mW
Frequency - Transition330MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3-SMD, Flat Leads
Supplier Device Package3-SSFP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15C01SS-TL-E
Related Links15C01S, 15C01SS-TL-E Datasheet, ON Semiconductor Distributor
15C01SS-TL-E Details Description
Related parts for 15C01SS-TL-E
RES SMD 1.37K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 125KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.2A 6DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 175W datasheet.pdf
RES 64.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3.5KV Z5U NONSTND datasheet.pdf