Littelfuse 15KPA120CA-HRA
15KPA120CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
15KPA120CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 120VWM 192.3VC AXIAL
Datasheet Download
15KPA120CA-HRA.pdf
Availability of 15KPA120CA-HRA
QUANTITY
15KPA120CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA120CA-HRA
Internal Part NumberEIS-15KPA120CA-HRA
FamilyTVS - Diodes
Series15KPA-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)120V
Voltage - Breakdown (Min)134V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp192.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)78.5A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA120CA-HRA
Related Links15KPA12, 15KPA120CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
15KPA120CA-HRA Details Description
Related parts for 15KPA120CA-HRA
JUMPER-H1502TR/A2015A/H1502TR 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
JFET N-CH 35V 0.31W TO92 datasheet.pdf
BOARD DEMO HC08 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR CDCE62005 datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CABLE PIN datasheet.pdf
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 196 CLBs, 6000 Gates, 83MHz, 784-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf