Microsemi Commercial Components 15KPA120CAE3/TR13
15KPA120CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
15KPA120CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 120VWM 192.3VC R6
Datasheet Download
15KPA120CAE3/TR13.pdf
Availability of 15KPA120CAE3/TR13
QUANTITY
15KPA120CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA120CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-15KPA120CAE3/TR13
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)120V
Voltage - Breakdown (Min)134V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp192.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)78.5A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA120CAE3/TR13
Related Links15KPA120, 15KPA120CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
15KPA120CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 15KPA120CAE3/TR13
ASSY OUTPUT FOR BXA-12630-5.5M datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 240V datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR MIDLED TOPLOOKER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf