Microsemi Commercial Components 15KPA220CAE3/TR13
15KPA220CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
15KPA220CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 220VWM 356VC R6
Datasheet Download
15KPA220CAE3/TR13.pdf
Availability of 15KPA220CAE3/TR13
QUANTITY
15KPA220CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA220CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-15KPA220CAE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
Voltage - Breakdown (Min)245.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)35.2A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA220CAE3/TR13
Related Links15KPA220, 15KPA220CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
15KPA220CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 15KPA220CAE3/TR13
Connector Header 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ACCY BUS CONNECTOR DIN RAIL K3FP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 5% 450VDC RADIAL5 datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHM 1700MHZ datasheet.pdf