Microsemi Commercial Components 15KPA22E3/TR13
15KPA22E3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
15KPA22E3/TR13
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 22VWM R6
Datasheet Download
15KPA22E3/TR13.pdf
Availability of 15KPA22E3/TR13
QUANTITY
15KPA22E3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA22E3/TR13
Internal Part NumberEIS-15KPA22E3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)23.17V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseP600, Axial
Supplier Device PackageP600
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA22E3/TR13
Related Links15KPA22, 15KPA22E3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
15KPA22E3/TR13 Details Description
Related parts for 15KPA22E3/TR13
IC FILTER UNIV RC QUAD LN 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 900V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V/1.25V UMAX datasheet.pdf