Microsemi Commercial Components 15KPA48CAE3/TR13
15KPA48CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
15KPA48CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 48VWM 77.7VC R6
Datasheet Download
15KPA48CAE3/TR13.pdf
Availability of 15KPA48CAE3/TR13
QUANTITY
15KPA48CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA48CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-15KPA48CAE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
Voltage - Breakdown (Min)53.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)194.3A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA48CAE3/TR13
Related Links15KPA48C, 15KPA48CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
15KPA48CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 15KPA48CAE3/TR13
IC SWITCH HALL EFFECT UNI 3SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN R/A PCB RCPT 14SKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf