Microsemi Commercial Components 15KPA54CAE3/TR13
15KPA54CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
15KPA54CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 54VWM 87.7VC R6
Datasheet Download
15KPA54CAE3/TR13.pdf
Availability of 15KPA54CAE3/TR13
QUANTITY
15KPA54CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA54CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-15KPA54CAE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
Voltage - Breakdown (Min)60.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)172.2A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA54CAE3/TR13
Related Links15KPA54C, 15KPA54CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
15KPA54CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 15KPA54CAE3/TR13
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BLADE #2 #18 #19 #22 #24 10PC datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 225POS VERT .100 T/H datasheet.pdf
CONN SPR SPADE 16-14AWG #10 PIDG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
PLUG ASSY, KEY A, TA, HVA280-2PH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf