Microsemi Commercial Components 15KPA78CAE3/TR13
15KPA78CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
15KPA78CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 78VWM 126.1VC R6
Datasheet Download
15KPA78CAE3/TR13.pdf
Availability of 15KPA78CAE3/TR13
QUANTITY
15KPA78CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA78CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-15KPA78CAE3/TR13
FamilyTVS - Diodes
Series-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)87.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)119.7A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA78CAE3/TR13
Related Links15KPA78C, 15KPA78CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
15KPA78CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 15KPA78CAE3/TR13
RES SMD 576K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28DIP datasheet.pdf
RES 75.0 OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 22AWG 100' datasheet.pdf
IC GAS GAUGE W/IMP TRACK 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf