Microsemi Commercial Components 15KPA85CE3/TR13
15KPA85CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
15KPA85CE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 85VWM R6
Datasheet Download
15KPA85CE3/TR13.pdf
Availability of 15KPA85CE3/TR13
QUANTITY
15KPA85CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA85CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-15KPA85CE3/TR13
FamilyTVS - Diodes
Series-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)85V
Voltage - Breakdown (Min)89.51V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA85CE3/TR13
Related Links15KPA85, 15KPA85CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
15KPA85CE3/TR13 Details Description
Related parts for 15KPA85CE3/TR13
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC REG 2.5V 2000MA RA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
TXRX DWDM 4GBPS APD SFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES 121 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf