Murata Electronics North America 15KV100PF
15KV100PF picture photo
Mfg. Part Number
15KV100PF
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
15KV100PF.pdf
Availability of 15KV100PF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
15KV100PF Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KV100PF
Internal Part NumberEIS-15KV100PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 15KV100PF today.
Series15KV1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-15KV100PF
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links15KV, 15KV100PF Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
15KV100PF Details Description
Related parts for 15KV100PF
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC BATTERY GAS GAUGE 16-SOIC datasheet.pdf
IC LIU T1/E1 QUAD SHORT 144-TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 22POS DL T/H TIN datasheet.pdf
POWER STRP 13" 15A 6OUT 15'CR datasheet.pdf
30M EXTENSION CABLE datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 150PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf