Conec 16-002200E
16-002200E picture photo
Mfg. Part Number
16-002200E
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Accessories
Brief Description
LOCKING KIT HOOD TO HOOD
Datasheet Download
16-002200E.pdf
Availability of 16-002200E
QUANTITY
16-002200E Order Process
Ship out your order
Specifications of 16-002200E
Internal Part NumberEIS-16-002200E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Accessories
SeriesSnaplock
Accessory TypeLocking Kit
For Use With/Related Products-
Features-
Number of Positions-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)16-002200E
Related Links16-00, 16-002200E Datasheet, Conec Distributor
16-002200E Details Description
Related parts for 16-002200E
FIXED IND 390NH 450MA 450 MOHM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOUNTING CLAMP VERTICAL 3IN DIA datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RND SPACER 0.085" NYLON 13.46MM datasheet.pdf
RES 0.562 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BOARD STACK EM260 RCM & BREAKOUT datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 280MA 2.3 OHM TH datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf