Johanson Technology Inc. 1600BL15B100E
1600BL15B100E picture photo
Mfg. Part Number
1600BL15B100E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
BALUN WIMAX1600MHZ
Datasheet Download
1600BL15B100E.pdf
Availability of 1600BL15B100E
QUANTITY
1600BL15B100E Order Process
Ship out your order
Specifications of 1600BL15B100E
Internal Part NumberEIS-1600BL15B100E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBenefits of using Integrated Passive Components over a Discrete Solution
Featured ProductIntegrated Passive Components
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series1600
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range1.5GHz ~ 1.7GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 100 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)1.0dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1600BL15B100E
Related Links1600BL, 1600BL15B100E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
1600BL15B100E Details Description
Related parts for 1600BL15B100E
RES SMD 147K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUFFER HEX NON-INV 14SOEIAJ datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 8.92VWM DO214AA datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf