NorComp 162-000-037R000
162-000-037R000 picture photo
Mfg. Part Number
162-000-037R000
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Accessories
Brief Description
GROMMET BLK PVC FOR DSUB 37POS
Datasheet Download
162-000-037R000.pdf
Availability of 162-000-037R000
QUANTITY
162-000-037R000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 162-000-037R000
Internal Part NumberEIS-162-000-037R000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Accessories
Series-
Accessory TypeGrommet
For Use With/Related Products-
FeaturesSet (3)
Number of Positions37
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)162-000-037R000
Related Links162-000, 162-000-037R000 Datasheet, NorComp Distributor
162-000-037R000 Details Description
Related parts for 162-000-037R000
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 8A TO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM datasheet.pdf
GDT 230V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 30POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 40A 8-MLP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 110MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 50 V datasheet.pdf