E-T-A 1658-A21-00-P10-18A
1658-A21-00-P10-18A picture photo
Mfg. Part Number
1658-A21-00-P10-18A
Brief Description
CIR BRKR THRM 18A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-A21-00-P10-18A.pdf
Availability of 1658-A21-00-P10-18A
QUANTITY
1658-A21-00-P10-18A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-A21-00-P10-18A
Internal Part NumberEIS-1658-A21-00-P10-18A
Breaker TypeThermal
Current Rating18A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-A21-00-P10-18A
Related Links1658-A21-, 1658-A21-00-P10-18A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-A21-00-P10-18A Details Description
Related parts for 1658-A21-00-P10-18A
BOX ABS BLK 4.38"L X3.13"W 10PC datasheet.pdf
TRANSMITTER FM HYBRID 433MHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf