E-T-A 1658-A21-00-P10-25A
1658-A21-00-P10-25A picture photo
Mfg. Part Number
1658-A21-00-P10-25A
Brief Description
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-A21-00-P10-25A.pdf
Availability of 1658-A21-00-P10-25A
QUANTITY
1658-A21-00-P10-25A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-A21-00-P10-25A
Internal Part NumberEIS-1658-A21-00-P10-25A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Breaker TypeThermal
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-A21-00-P10-25A
Related Links1658-A21-, 1658-A21-00-P10-25A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-A21-00-P10-25A Details Description
Related parts for 1658-A21-00-P10-25A
CAP TANT POLY 150UF 3V 1411 datasheet.pdf
IC SHIFT REG 8BIT SIPO 14-SOP datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS RGHT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf