E-T-A 1658-A21-02-P10-13A
1658-A21-02-P10-13A picture photo
Mfg. Part Number
1658-A21-02-P10-13A
Brief Description
CIR BRKR THRM 13A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-A21-02-P10-13A.pdf
Availability of 1658-A21-02-P10-13A
QUANTITY
1658-A21-02-P10-13A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-A21-02-P10-13A
Internal Part NumberEIS-1658-A21-02-P10-13A
Breaker TypeThermal
Current Rating13A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-A21-02-P10-13A
Related Links1658-A21-, 1658-A21-02-P10-13A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-A21-02-P10-13A Details Description
Related parts for 1658-A21-02-P10-13A
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC CORE REG 2PHASE 48-QFN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V TO92-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
PREWIRED ENCLOSED SWES YZLNTOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
2P RAST 5 TAB HEADER THV datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 75A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf