E-T-A 1658-G21-01-P10-15A
1658-G21-01-P10-15A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-01-P10-15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G21-01-P10-15A.pdf
Availability of 1658-G21-01-P10-15A
QUANTITY
1658-G21-01-P10-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-01-P10-15A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-01-P10-15A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCommon Circuit Protection Mistakes
Other Drawings1658 Series Panel Panel Cutout
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-01-P10-15A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-01-P10-15A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-01-P10-15A Details Description
Related parts for 1658-G21-01-P10-15A
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN 15MM PA ORANGE datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 10% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 300PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 2W 4823 datasheet.pdf
CONN CMC TERM FEML 18-20AWG GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf