E-T-A 1658-G21-01-P10-35A
1658-G21-01-P10-35A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-01-P10-35A
Brief Description
CIR BRKR THRM 35A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G21-01-P10-35A.pdf
Availability of 1658-G21-01-P10-35A
QUANTITY
1658-G21-01-P10-35A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-01-P10-35A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-01-P10-35A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCommon Circuit Protection Mistakes
Other Drawings1658 Series Panel Panel Cutout
Breaker TypeThermal
Current Rating35A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-01-P10-35A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-01-P10-35A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-01-P10-35A Details Description
Related parts for 1658-G21-01-P10-35A
RES SMD 232K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.383 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
TXRX 1CH M-LVDS TO LVTTL 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 8.7NH 700MA 95 MOHM datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.22 UF 10% 400 VDC RAD datasheet.pdf