E-T-A 1658-G21-02-S83-10A
1658-G21-02-S83-10A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-02-S83-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G21-02-S83-10A.pdf
Availability of 1658-G21-02-S83-10A
QUANTITY
1658-G21-02-S83-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-02-S83-10A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-02-S83-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-02-S83-10A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-02-S83-10A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-02-S83-10A Details Description
Related parts for 1658-G21-02-S83-10A
FIXED IND 47MH 13MA 473 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH 6PST 5A 250V datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 24 VDC 8 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 500MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 56POS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 5VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 1.5A 97 MOHM SMD datasheet.pdf