E-T-A 1658-G21-03-S80-15A
1658-G21-03-S80-15A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-03-S80-15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 240VAC/28VDC
Datasheet Download
1658-G21-03-S80-15A.pdf
Availability of 1658-G21-03-S80-15A
QUANTITY
1658-G21-03-S80-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-03-S80-15A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-03-S80-15A
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-03-S80-15A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-03-S80-15A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-03-S80-15A Details Description
Related parts for 1658-G21-03-S80-15A
KNOB BLK GLOSS.50"DIA .250"SHAFT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A D2PAK datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT23 datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM TIN PLT BRAID datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 3.5MM datasheet.pdf
LED 1" DOME ORG PMI 24V C1D2 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CBL RIBN 25COND 0.050 GRY 328.1' datasheet.pdf
CONN PLUG 16P INLINE SKT SLD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 5A TO220 datasheet.pdf