E-T-A 1658-G21-03-S83-20A
1658-G21-03-S83-20A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-03-S83-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 240VAC/28VDC
Datasheet Download
1658-G21-03-S83-20A.pdf
Availability of 1658-G21-03-S83-20A
QUANTITY
1658-G21-03-S83-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-03-S83-20A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-03-S83-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-03-S83-20A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-03-S83-20A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-03-S83-20A Details Description
Related parts for 1658-G21-03-S83-20A
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY SNAP-IN W/FUSE 4A datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
KPSR 5C 5#16 PIN datasheet.pdf
DBL16(Y)B datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf