E-T-A 1658-G21-06-P10-8A
1658-G21-06-P10-8A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-06-P10-8A
Brief Description
CIR BRKR THRM 8A 240VAC/28VDC
Datasheet Download
1658-G21-06-P10-8A.pdf
Availability of 1658-G21-06-P10-8A
QUANTITY
1658-G21-06-P10-8A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-06-P10-8A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-06-P10-8A
Breaker TypeThermal
Current Rating8A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-06-P10-8A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-06-P10-8A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-06-P10-8A Details Description
Related parts for 1658-G21-06-P10-8A
RES SMD 51 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC DIFF LINE RCVR QUAD LP 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS W/O POST SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN 200V 6A LEADED BUTTON datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 80POS VERT GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 4V 25MA SSM datasheet.pdf