E-T-A 1658-G41-00-P10-25A
1658-G41-00-P10-25A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-00-P10-25A
Brief Description
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G41-00-P10-25A.pdf
Availability of 1658-G41-00-P10-25A
QUANTITY
1658-G41-00-P10-25A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-00-P10-25A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-00-P10-25A
Breaker TypeThermal
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-00-P10-25A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-00-P10-25A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-00-P10-25A Details Description
Related parts for 1658-G41-00-P10-25A
RES 1.1M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO220AB datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC PWR MONITOR MS 80V SD 10DFN datasheet.pdf
CONN HSG 60POS ZIF PLUG datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.910" 3MM 2LD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.68V 500MW SOD323F datasheet.pdf